Haber

3. Uluslararası Yarı Maraton Kayıtları Kayseri’de Başladı

Geçen yıl Kayseri’de düzenlenen ikinci yarı maraton bu yıl üçüncüsünü düzenleyecek. Etkinliği, eğlencesi ve yarış pistleriyle şehrin adeta içinde. sporBayramı yaşatacak ‘Mimar Sinan’ temalı 3. Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu’nun 21K ve 10K kayıtları başladı.

24 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek olan 3. Ülkeler Arası Kayseri Yarı Maratonu, farklı uzunluklardaki parkurları ile 7’den 70’e profesyonel ve amatör sporculara unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın sporcuya ve spora verdiği önem doğrultusunda imzalanan projeler çerçevesinde başlatılan Kayseri Yarı Maratonu, Türkiye’den ve yurt dışından birçok profesyonel sporcunun buluşma noktası olmaya devam ediyor. Sporun tanıtılması, sporun vatandaşların günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası haline getirilmesi ve topluma spor kültürünün aşılanması açısından örnek bir proje olması hedeflenen Kayseri Yarı Maratonu, Büyükşehir tarafından bir klasiğe dönüştürüldü. Kentin kültürel değerlerinin her yıl maraton teması olarak belirlendiği büyük çaplı etkinlikte, profesyonel ve amatör koşucuları maraton çatısı altında buluştururken, kentin güzellikleri de tüm dünyaya tanıtılıyor. , katılımcıların doğal ve kültürel mirası keşfetmesi amaçlanmaktadır. Geçen yıl ilk kez Kültepe temasıyla düzenlenen İstikbal Kayseri Yarı Maratonu’nda 21 kilometre ve 10 kilometre etaplarında 5 bin 220 kayıtlı yarışmacı yer alırken, halk koşusuna yaklaşık 10 bin sporsever katıldı. İlk yılında Kültepe temasıyla düzenlenen İstikbal Kayseri Yarı Maratonu 21 kilometre ve 10 kilometre etaplarında 5 bin 220 sporcuyu, geçen yıl Erciyes temasıyla düzenlenen Ülkeler Arası Kayseri Yarı Maratonu ise daha çok sporcuyu bir araya getirdi. 6 bini aşkın sporcu ve halk yarışlarına katılan binlerce vatandaş.

‘Bir maratondan daha fazlası’ sloganıyla bu yıl ‘Mimar Sinan’ temasıyla gerçekleştirilecek olan 3. Ülkeler Arası Kayseri Yarı Maratonu için kayıtlar www.kayseriyarimaratonu.com web sitesinden yapılacak olup, kapsamlı bilgi verilirken maraton hakkında web sitesinde yer alacak. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu