Haber

6 Yaşındaki Yusuf Kerim Kemik Kanseri Tedavisi Gören Annesiyle Buluştu

Türkiye, 4. evre kemik kanseri tedavisi gören 6 yaşındaki Yusuf Kerim Sayın’ın annesine yönelik hasreti aylardır sosyal medyadan izliyor.

FETÖ davasında yargılanan ve hüküm giyen Anne Sayın’ın Sakarya’da tutuklu bulunan Anne Sayın’ın, cezaevindeki hasta çocukların anne babalarına kavuşmaları için sunulan yasa tasarısının TBMM’de kabul edilmesinin ardından bir ay sonra tahliye edildiği haberi geldi. Hindi. Haberi Baba Süleyman Sayın açıkladı. Cezaevinden hastaneye gelen anne Gülten Sayın, sabah saatlerinde oğluyla bir araya gelerek, “Yusuf Kerim’in sesine ses veren, gözyaşlarına sessiz kalmayan, emeği geçen tüm kamuoyuna teşekkür ediyorum. sesleri duyuldu. Bir yanım çok mutlu ama bir yanım da üzgün çünkü gözyaşları içinde anneler var ve annelerini bekleyen çocuklar var. Kör çocuklar var. Dilerim hiçbir evlat annesinden ayrılmaz. Bayramlaştık artık Yusufumuzla beraberiz duyarlı tüm insanlardan dua bekliyorum. Yusuf Kerim iyileşirse bu bizim için ikinci bayram olacak” dedi.

Asla pes etme!

HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Hakları Savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, Yusuf Kerim Sayın ve diğer hasta çocukların anne ve babalarına kavuşması için TBMM’de büyük çaba sarf etti. İcra maddesinde değişiklik yapılmasına ilişkin teklifin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmesinin üzerinden bir ay geçmesine rağmen hayata geçirilmediği, Anne Gülten Sayın’ın serbest bırakılmadığı ve asla vazgeçmediği konusunda da açıklamalarda bulunan Gergerlioğlu, tahliye olduğu haberinin ardından Twitter’dan açıklama yaparak memnuniyetini dile getirdi. Yusuf Kerim’in annesine kavuştuğu anları paylaşan Gergerlioğlu, şunları söyledi: Her şey feda bu gülüşe sevgili Yusuf Kerim ? Canım. Çok acılar çektin, şimdi tüm neşeler senin olsun. Annene kavuşmanın mutluluğuyla tüm şifalar sana olsun Yusuf Kerim.”    (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu