Haber

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Johnson: 7 Ekim, ortak değerlerimize yönelik koordineli bir saldırıdır

ABD Temsilciler Meclisi Lideri Mike Johnson, Knesset Başkanı Emir OhanaHamas liderliğindeki İsrail parlamento heyetiyle görüşmesinin ardından Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e yönelik şok saldırısının “ortak değerlerimize yönelik koordineli bir saldırı” olduğunu söyledi.

Gazze’de hem İsrail hem de ABD vatandaşlarının rehin tutulduğuna dikkat çeken JohnsonHer iki ülkenin de özgürlük düşmanlarına karşı medeniyetler savaşı içinde olduğunu söyledi.

JohnsonAçıklamasında İsrail’in ABD’nin en yakın müttefiki olduğunu ve İsrail’i tehdit etmenin ‘özgürlüğün kendisini tehdit etmek’ anlamına geldiğini belirtti.

Johnson, ” Ülkelerimiz dünyanın karanlık güçleri Ayetullah rejiminin aynı tehditlerini paylaşıyor. İran bu savaştan girdiği gibi çıkmamalı” söz konusu.

OhanaABD başkentine yaptığı ziyarete Pazartesi günü ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile yaptığı görüşmeyle başladı. Ohana, Sullivanİsrail’in, ‘ABD’nin savaşın başından bu yana sağladığı desteği, özellikle ABD vatandaşları da dahil olmak üzere rehineleri geri getirme çabalarını takdir ettiğini’ belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu