Haber

ABD, Ukrayna’ya 1 Milyar Dolarlık Yardım Paketi Sağlayacak

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukraynalı mevkidaşı Dmitro Kuleba ile düzenlediği basın toplantısında, ABD’nin Ukrayna’ya 1 milyar dolarlık yeni yardım paketi sağlayacağını duyurdu.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna ziyareti kapsamında Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ile basın toplantısı düzenledi. Blinken toplantıda ABD’nin Ukrayna’ya askeri, insani ve bütçesel yardımlar da dahil olmak üzere 1 milyar dolarlık yeni bir yardım paketi sağlayacağını duyurdu. Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy ile görüşme hakkında konuşan Blinken, “Askeri eğitim ve istihbarat paylaşımının yanı sıra kara, deniz, hava ve siber uzayda sürekli güvenlik yardımı ve modern teçhizat sağlayacak sürdürülebilir güvenlik düzenlemeleri konusunda görüş alışverişinde bulunduk.”

Basın toplantısında konuşan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, “Ukrayna’nın devam eden karşı saldırısında son birkaç haftada ilerleme ivme kazandı. Bu yeni yardım, bu karşı saldırının devam etmesine ve daha fazla ivme kazanmasına yardımcı olacak.” – Kiev

haber-aziziye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu