Haber

Adil İnsan Derneği’nden Gazze’ye gıda ve yakacak yardımı

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucu binlerce insan hayatını kaybetti. Gazze’de insanların sığınak olarak gördüğü siviller, okullar ve hastaneler İsrail tarafından bombalandı.

Çok sayıda insan hayatını kaybetti

Halk bombardıman altında hayatta kalmaya çalışırken, Tek İnsan Uluslararası Yardım Derneği de bölgede çalışmalarına başladı.

Dernek, İsrail’in taarruzunun ilk günlerinde yardım çalışmalarına başlarken, bölgede saldırı altında hayatta kalmaya çalışan Gazze halkına gıda paketi, battaniye ve yakıt yardımında bulundu.

10 bin kişiye gıda desteği

Dernek, Gazze’de 10 bin kişiye gıda paketi ve battaniye dağıttı. Kuşatma altındaki Gazze halkının gıda ihtiyacını gıda paketleri dağıtarak karşılarken, yakıt takviyesi de yaptı.

Saldırılar sonucunda çok sayıda kişi yaralanarak hastanelerde tedavi altına alınırken, bölgede yaşanan elektrik ve su kesintileri yaralıların tedavilerinin büyük ölçüde aksamasına neden oldu.

Hastane ve ambulanslara 15 ton akaryakıt desteği

Hastanelerde hizmet veren ambulans ve elektrik jeneratörlerinin faaliyetlerine devam edebilmesi için ilk etapta sadece Uluslararası İnsani Yardım Derneği 15 ton akaryakıt dağıttı. Ambulanslar akaryakıt dağıtımıyla görevlerine devam ederken hastanelerde jeneratörle çalışacak ve yaralıların tedavisini kolaylaştıracak.

Gazze’de Tek İnsan Uluslararası Yardım Derneği’nin devam eden yardım çalışmalarına destek olmak için Tek İnsan derneğinin web sitesinden online bağış yapabilir veya IBAN numaraları aracılığıyla havale yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu