Haber

Antakya’da enkazda çalışma yapan ekipler, buldukları vasiyeti merhumun kardeşine teslim etti.

Hatay Antakya’da Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybeden Ayşegül Çin’in altınları ve vasiyeti Bahçelievler Belediyesi ekipleri tarafından kardeşine teslim edildi.

Bahçelievler Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediyeye bağlı arama kurtarma ekipleri çalışmaları sırasında binanın enkazında annesiyle birlikte yaşamını yitiren Ayşegül Çin’e ait olduğu belirlenen çantada altın ve bir miktar döviz buldu. Antakya Odabaşı Mahallesi Süleyman Mutlu Apartmanı’nda.

Çantanın içindeki Ayşegül Çin ile ilgili olarak, “Bana bir şey olursa çantadaki her şey anneme ait. Hac ve umre için kullanmasını istiyorum.” Yazılı bir vasiyet olduğunu fark eden ekipler, Çinli yakınlarıyla temasa geçti.

Bahçelievler Belediyesi arama kurtarma ekip gönüllüsü Ayfer Şen’den altın ve dövizi teslim alan ağabeyi Hüseyin Çin, depremde annesi Meryem Çin ile kardeşinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Hüseyin Çin, annesi ve ablasını kastederek, “Onlar bu dünyaya ait değillerdi. Altınlar kardeşimin çocuklarına gidecek” dedi. sözlerini kullandı.

asarcikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu