Haber

Bağcılar Belediyesi Engelli Vatandaşları Oy Kullanmaya Götürüyor

Engelli vatandaşlar oyunu kullanıyor

Bağcılar Belediyesi engellileri evlerinden alıp oy kullanmaya götürüyor

İSTANBUL – Vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28’inci Milletvekili Seçimi için oy kullanmak için sandık başına geldi. Yoğunluğun yaşandığı okullarda yaşlı ve engelli vatandaşların oy kullanmaya geldiği görüldü.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi için Bağcılar’da vatandaşlar sandık başına geldi. Sabahın erken saatlerinde engelli vatandaşların oy kullanmaya geldiği görüldü. Oy kullanmaya gidemeyen engelli vatandaşlar, Bağcılar Belediyesi tarafından özel engelli ulaşım araçlarıyla evlerinden alınarak oy kullanmaya götürüldü. Oyunu kullanan engelli vatandaşlar belediye ekipleri tarafından tekrar evlerine bırakıldı.

Evden alınıp oyunu kullanan Emrah Elban isimli engelli vatandaş, “Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun, hangisi hayırlı olursa olsun, gördük ki engellilerin seçme ve seçilmelerinde hiçbir engel yok” dedi. Allah’a çok şükür Bağcılar Belediyesi’nin sağladığı imkanlarla evden alınarak oy kullanacağım okula ulaşımım sağlandı.Okulda asansör olduğu için rahat bir şekilde sandığa ulaştım, oyumu verdim, orada. Oy vermeye ve seçilmeye engel bir durum yok” dedi.

Sabah 08:00’de başlayan oy verme işlemi saat 17:00’de sona erecek.

eruhajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu