Ekonomi

Borsa İstanbul haftaya nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,29 artışla 4.631,13 puandan başladı.

BIST 100 endeksi geçen haftayı %7,87 düşüşle kapattı. Endeks Mart ayından sonra değer kaybetmeye devam etti ve Nisan ayında %4 fiyat kaybı yaşadı. Geçen haftanın son iş gününde 46,5 milyar TL gibi düşük bir işlem hacmi kaydedilmesine rağmen endeks günü %3,58 gibi sert bir düşüşle kapattı.

haftanın açılışında sporVe maden ürünleri güne %1’in üzerinde fiyat artışıyla başladı. Borsada hafif olumlu bir açılış gerçekleşirken, Bilişim Teknolojileri, teknolojiVe Tekstilbölüm ilk dakikalarda hafif ekside devam ediyor. finansVe hizmetŞube %0,5 kazançla başladı SanayiEndeksteki değer artışı %1’e yakın gerçekleşti.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında MEŞALE güne tavan fiyattan başlayarak en çok yükselen pay oldu. daha sonra baltaVe KMPUR güne %5 bandında yükselişle başladı. BIST 100’de güne kısmi düşüşle başlayan hisse senetlerinin zirvesinde PSGYO, CEMTSVe MAVİorada.

Borsa İstanbul genelinde yeni halka arzlar GRTRKVe EUPWRile AVHOLhisse senedi de güne tavan fiyatından başladı. İHAAS, EGSE, KRTEK, GSRAYVe İMASMhisseleri ise açılışta en çok düşen hisseler oldu.

Açılış sonrası ilk süreçlerde 4.500 puan bandını test eden BIST 100 endeksi yeniden gerçek bir sıçrama yaparak 4.600 puana ulaştı.

Dış piyasalarda ise Çin hariç Asya’daki açık borsaların olumlu seyrettiği görüldü. Avrupa endeksleri güne hafif başladı. ABD endeksleri ise dün kısmi düşüş kaydetti. Sabah saatlerinde ABD vadeli işlemleri yatay seyrederken, Avrupa vadeli endeksleri hafif pozitifti.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu