Haber

Borusan Otomotiv Motorsport GT4 Avrupa Serisine Çifte Podyumla Hızlı Başladı

15. yılında GT4 Avrupa Serisi’nde şampiyon olmak için yola çıkan Borusan Otomotiv Motorsporları, İtalya’da Monza pistinde gerçekleştirilen dönemin ilk ayak yarışlarını başarıyla tamamladı. 12 numaralı otomobil ile yarışan Berkay Besler ve Tom Edgar, Gümüş Kategori’de birinci gün yarışını 2., ikinci gün yarışını ise 3. olarak tamamlayarak podyuma çıkma başarısı göstererek İtalya’da Türk Bayrağını dalgalandırmıştır. . Borusan Holding Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kocabıyık, Borusan CAT Yürütme Konseyi Üyesi Defne Kocabıyık, Sassan Vahabzadeh ve Borusan Otomotiv Yürütme Konseyi Lideri Hakan Tiftik de dönem açılışında ekibi yalnız bırakmadı.

22 Nisan Cumartesi günü ilk yarışa 19. sırada başlayan Berkay Besler ve Tom Edgar, yarışı hem Genel Klasmanda hem de Gümüş Kategoride 2. olarak tamamlamayı başardı. Yağız Gedik ve Enzo Joulie ikilisi ise 41. sırada start alarak Genel Klasman ve Gümüş Kategorisinde eşsiz bir performansla yarışı 5. sırada tamamladı.

Pazar günkü ikinci yarışta 13. sırada başlayan Berkay ve Tom, yarışı 3. sırada tamamlayarak iki gün üst üste podyumda başarı elde etti. Yarışa Genel Klasmanda 26. sırada başlayan Yağız ve Enzo ikilisi, Genel Klasman ve Gümüş Kategorisinde 5. oldu.

GT4 Avrupa Serisi 2. Ayak Yarışları Fransa’da yapılıyor Pist, 3-4 Haziran tarihlerinde Paul Ricard Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Borusan Otomotiv’in ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları ise Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç, Borusan Oto, Supsan ve Glasurit.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu