Haber

Bursa Ovası’ndaki katliama izin verilmiyor

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediyesi, Türkiye’nin en verimli topraklarının ortasında yer alan Bursa Ovası’nın kaçak yapılarla bozulmaması için var gücüyle çalışıyor.

Yapı Denetim Müdürlüğü ekiplerince İsmetiye Mahallesi’ndeki 1. sınıf tarım arazisi üzerine ruhsatsız yapıldığı belirlenen fabrikanın yıkımı için haziran ayının ilk haftasında bölgeye giden belediye ekipleri, Haziran ayının ilk haftası ruhsatsız yapıldığı belirlenen ve hakkında yıkım kararı verilen fabrikanın yıkımı için fabrika sahibinin mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle sadece 1 blok kaldırıldı. yıkımını gerçekleştirmeyi başardı. Mahkeme kararıyla yıkımı durduran belediye grupları geri dönmek zorunda kaldı

BELİRLİ ÇABALARDA GERİ ADIM YOK

Tarım alanlarını kaçak yapılardan kurtarmak için yürüttüğü çalışmalardan geri adım atmayan Osmangazi Belediyesi, mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararının sona ermesinin ardından iş makineleriyle bir kez daha bölgenin yolunu tuttu. Toplam 5 bin 500 metrekare alana kurulan fabrika, 3 gün süren yıkımın ardından yıkıldı. 5 dönüm tarım arazisi yok olmaktan kurtarılarak ovaya kavuşturuldu.

Belediye yetkilileri, vatandaşları ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya başvurmamaları konusunda uyararak, kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceklerini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu