Haber

CHP’de tartışmalar kişisel koltuk mücadelesi olarak görülüyor

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, “Ben bu tartışmaları tamamen kişisel ve bireysel bir mücadele olarak görüyorum. Toplumun ve ülkemizin çıkarı için bir mücadele olarak görmüyorum.”

Sarıgül, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Gündemi pahalılaştıran Sarıgül, “CHP değişim davetlerine yanıt veriyor. Türkiye Değişim Partisi olarak biz de CHP’ye katıldık. Bu değişimin en değerli göstergesidir. Her CHP’linin yapması gereken içeride değil, dışarıda mücadele etmektir. Bize düşen ‘CHP’ye nasıl oy alırım?’ “Gerçek, karargâhta değil, halkın içindedir. Halkın ortasında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sarıgül, belediye başkanları toplantısında yaşanan tartışmalarla ilgili olarak, “Ben bu tartışmaları tamamen kişisel ve bireysel bir çaba olarak görüyorum. Toplumun ve ülkemizin yararına bir çaba olarak görmüyorum. Bu tartışmayı gündeme getirenler ‘Acaba kısa sürede çıkan kaostan ben de faydalanabilir miyim?’ Bu nedenle siyaset, bireysel değil, toplumsal çaba yeri olmalıdır.Siyasette kısa vadede başarıya ulaşmak isteyenler hayatları boyunca asla başarılı olamazlar.Uzun vadeli çabalayanlar, dik duranlar ve omurgası olanlar muvaffak olurlar.Gücünü bulunduğu koltuktan alanlar ancak gücünü önce Allah’tan, sonra kendi şahsiyetinden ve vatandaşlarından alan ve istikrarlı kalanlar muvaffak olurlar.”

yahsihan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu