Haber

Cumhur İttifakı Mersin adayı Serdar Soydan: 3 ana tema altında 9 ilkemiz var

Millet İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, basın lansmanını yoğun katılımın olduğu bir otelde gerçekleştirdi. Bunu hayatının geri kalanında bir onur olarak göreceğini belirten Soydan, kendisine bu görevi veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı adayı Soydan konuşmasında şunları söyledi: “Mersin benim doğduğum, büyüdüğüm, eğitim gördüğüm, çalıştığım ve hizmet etmekten gurur duyduğum memleketimdir. Şehrin sorunlarını, ihtiyaçlarını, potansiyelini, güzelliklerini çok iyi biliyorum. “Bundan sonra en büyük hedefim sizlere verdiğim sözleri tutmak ve Mersin’i hak ettiği yere taşımak olacaktır” dedi.

“3 ANA TEMA ALTINDA 9 İLKEMİZ VAR”

Projeyi ve hedeflerini ekonomi, tarım ve turizm olmak üzere 3 ana temada özetleyen Soydan, Mersin Vizyonu etrafında tasarladıkları 9 ilkeyi kamuoyuyla paylaştı. Soydan, unsurlarının ‘Dijital ve Akıllı Şehir Mersin’, ‘Planlı ve Dayanıklı Şehir Mersin’, ‘Mersin Ayıran Değil Birleştiren Şehir’, ‘Mersin Yatırım ve Lojistik Şehri’, ‘Herkes için Belediye’ olduğunu söyledi. ‘Yeşil ve Maviyle Yaşanabilir’ ‘Şehir Mersin’, ‘İnsana Aşık Şehir Mersin’, ‘Canlıların Dost Şehri Mersin’ ve ‘Kültür ve Sanat Şehri Mersin’ olacağını belirtti.

Soydan ayrıca 9 Mart tarihine dikkat çekerek, Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 projeyi açıklayacakları büyük proje lansmanına tüm Mersin halkını davet etti.

Rakamlara baktığımızda limon, portakal, greyfurt ve mandalina başta olmak üzere tüm narenciye üretiminde Mersin’in ilk sıralarda yer alması gerektiğine dikkat çeken Soydan, planladıkları projelerle bu bağlamda Mersin’i zirveye taşıyacaklarını belirtti.
Mersin’in son 5 yılda geriye gittiğini belirten Soydan, artık bu duruma dur demenin zamanının geldiğini, Mersin’in billboard veya sosyal medya belediyeciliğinden vazgeçip vizyoner çalışmalara yönelmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

“MERSİN’İMİZ İNANÇ TURİZMİ İÇİN OLAĞANÜSTÜ BİR POTANSİYELE SAHİP”

Mersin’in kültür varlıkları ve inanç çeşitliliğine değinen Soydan, “Mersin’imizin UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan 4 kültür varlığı bulunmaktadır. Bunlar Aziz Paul Kuyusu ve Kilisesi, Alahan Manastırı, Mamure Kalesi ve Kızkalesi’dir. “Bu, dini turizm için büyük bir potansiyeldir” dedi ve şehrin turizm hedeflerini dünya standartlarına taşıyacaklarını vurguladı.

9 ilkeyi tek tek açıklayan Cumhur İttifakı adayı Soydan, bu yolda herkesin desteğine ve duasına ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu