Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ahlaksız olun! Bu yenecek bir şey değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, depremin etkilediği Osmaniye’de incelemelerde bulunuyor.

Erdoğan ve Bahçeli, iki liderin depremzedelerle buluştuğu Saim Bey Ortaokulu’nun bahçesinde kurulan çadır kente girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere gittiği Osmaniye’de açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Dün Hatay’da Kahramanmaraş’ta 6.4 ve 5.8 şiddetinde depremlere yakalandık. 6 Şubat’tan bu yana yaşanan depremler nedeniyle yüreğimizde yanan yangını anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Deprem bölgesinde hayatını kaybedenlerin sayısı 41 bini geçerken, yaralı sayımız da 15 bini geçti. Osmaniye’de bin vatandaşımız toprağa verilirken, 2 bin 606 vatandaşımız da yaralandı.

“İNSANLIK TARİHİNİN EN BÜYÜK DOĞAL AFETLERİNDEN BİRİ”

Bilim adamları 6 Şubat’ta maruz kaldığımız deprem felaketini karada meydana gelen en büyük deprem olarak belirlediler. Dün yine Hatay ve Kahramanmaraş’ı ziyaret ettik. Sadece ülkemizin değil, insanlık tarihinin en büyük rutin felaketlerinden biriyle karşı karşıyayız. Devlet ve millet olarak yaralarımızı sarmaya, hayata yeniden sarılmaya çalışıyoruz. Tüm imkanlarımızı şehirlerimiz için seferber ettik.

“BU YİYECEK BİR ŞEY DEĞİL”

Muhalefet devlet yok diyor. Gözleri kör, kulakları sağır, kalpleri mühürlü. Devlet, ilk andan itibaren vatandaşların yardımına koştu.

Kaba tavırlarından vazgeçmiyor. Kızılay nerede diyor? Ahlaksız, şerefsiz, piç ol! Bu Kızılay yemeğini 2,5 milyon kişiye ulaştırıyor. Vicdansız. Bu yenecek bir şey değil.

GAZİANTEP’E GELECEKLER

Osmaniye’nin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli, Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerine geçecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu