Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron’un G20’deki samimi sohbeti gülümsetti: Geleceğini mi sanıyordun?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’ne katıldı. Burada dünya liderleriyle birebir temaslarda bulunan Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’la da gündelik bir sohbet gerçekleştirdi. Macron, Erdoğan’la zirvedeki görüşmesinden anların yer aldığı videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

“SEN GELMEYECEK DEĞİL Mİ?”

İki liderin görüşmesinde gülümseten anlar yaşandı. Macron, Libya konusunu yeniden görüşmek istediğini söylerken Erdoğan, Macron’un daha önce verdiği sözü hatırlatarak, “Gelecektin ama gelmedin” dedi.

“GELİN KONUŞALIM”

Macron daha sonra “Gelecektim ama sen orada değildin. Tamam geleceğim” yanıtını verdi. Bunun üzerine Erdoğan güldü ve “Tamam, gel konuşalım” dedi. Daha sonra iki başkan el sıkışarak ayrıldı.

NE OLDU?

Geçtiğimiz yıl Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenen Avrupa Siyasi Topluluğu Başkanlar Zirvesi’nde bir araya gelen Erdoğan ile Macron arasında dikkat çekici bir diyalog yaşandı. Macron, “Gelin sizi Türk Birliği’ne götürelim, her şey Avrupa’dan ibaret değil” diyen Erdoğan’a, “G20 zirvesinden sonra geleyim” diyerek yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu