Haber

Cumhuriyetin 100. yıl yarışı Türkiye’nin en yüksek barajında ​​yapıldı

Cumhuriyetin 100. yıl yarışı Türkiye’nin en yüksek barajında ​​yapıldı

ARTVİN – Cumhuriyetin 100. Yılı yarışı, Artvin’in Yusufeli ilçesinde bulunan, 275 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise 5. barajı olan Yusufeli Barajı’nda gerçekleştirildi.

Artvin’de Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen, 275 metre ile kemer baraj sınıfında Türkiye’nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı ve HES’te Cumhuriyetin 100’üncü Yılı kapsamında yarış düzenlendi.

Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü kutlayan etkinlikler kapsamında Yusufeli Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ve Yusufeli Gençlik ve Sporİlçe Müdürlüğü’nün baraj gövdesinde düzenlediği yarışta genç sporcular kıyasıya yarıştı.

İlkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde toplam 45 sporcunun katıldığı yarışlarda 100 metrelik baraj gövdesi koşusu ilginç görüntülere sahne oldu. Yarışlar Kaymakamı Hacı Kerim Meral de katıldı ve şunları söyledi:

“Bugün Cumhuriyetimizin büyüklüğüne yakışıyor. Ülkemizin en büyük, dünyanın ise 5’inci barajı olan Yusufeli Barajı’nın bünyesinde güzel bir etkinlik düzenledik. Bu barajı tanıtmak için böyle bir etkinlik düzenledik. olağanüstü bir çalışma ve mühendislik harikasının, tüm dünyaya duyurulması ve Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünün anlamlı hale getirilmesi için, “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu