Sağlık

Egepol Çalışanlarından Kan Bağışı Kampanyası

Özel Egepol Hastanesi çalışanları örnek bir sosyal sorumluluk kampanyasına daha imza attı. Türk Kızılayı Ege Bölgesi Kan Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte Egepol Sağlık Kümelenmesi çalışanları kan bağışında bulunmak için büyük bir istekle sıraya girdi.

Hemşirelik ve Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Hasret Uyar, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini ve pandemi nedeniyle iki yıl aradan sonra kan bağışı kampanyasına katıldıklarını söyledi.

Kan Bağışlayın Hayat Kurtarın

Kan bağışçılarından torbalara alınan kanın, laboratuvarlarda steril koşullarda plazma ve kan hücrelerinden ayrıştırıldığı belirtilirken, hastalarda farklı hedeflerle kullanılmak üzere çeşitli kan çalışmaları hazırlanıyor. Murat Çelik ise şu bilgileri verdi: “Kanın plazma kısmı dondurularak daha uzun süre saklanabiliyor; ancak eritosit gibi kan hücrelerinin bulunduğu kısım en geç 30 – 35 gün içinde kullanılmalıdır; Bu nedenle kan bağışında süreklilik daha değerlidir. Bu konuda her zaman gayret gösteren Türk Kızılayı Ege Bölgesi Kan Merkezi çalışanlarını ve kan bağışında bulunmak için koşarak gelen tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum. Bilinçli kan bağışçısı sayısını artırmak için Egepol Ailesi olarak daha çok çalışacağız, siz de 20 dakikanızı ayırarak bir hayat kurtarabilirsiniz.” Kan bağışına her zaman ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Kızılay yetkilileri, kanın kazalarda, ameliyatlarda, kanser hastalarında, organ nakli bekleyenlerde ve buna benzer birçok durumda kullanıldığını da belirtti. İhtiyaç sahiplerini hayata döndürdüğünü söyledi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

haber-payas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu