Haber

İBB Başkanı İmamoğlu: Gençlerin özgürlük ve umudunu elimizden almaya çalışanların zamanı bitti

Özkan ÖZGER/ İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Kutlamalara katıldı. İmamoğlu, “Sevgili gençler, gücünüzü bilin ve bildiğiniz doğrulardan asla vazgeçmeyin. Sevgili gençler, gençler demokrasi, adalet ve eşitlik mücadelesinde her zaman en ön saflarda mücadele ettiler.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Maltepe etkinlik alanında düzenlenen kutlama ve konser programında eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte sahne alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sevgili gençler bu akşam tam size göre bir şölen. Özgürlüğü hissedin, huzuru hissedin, kalbinizi hissedin, asla vazgeçmeyeceğinizi hissedin.” Ön saflarda çaba sarf etti. Hak, hukuk ve adalet yoksa gerisi boş. Unutmayın Atatürk gençlikten aldığı büyük güçle yola çıktı. Genç heyetiyle gençlerin neler başarabileceğini çok iyi biliyordu. Onun için yaptıklarını, cumhuriyetimizi yeniden siz gençlere emanet etti” dedi.

“GENÇLERİN CANINI VE UMUTLARINI ALMA ZAMANI GELDİ”

Gençlerin ‘Ceketini çıkar, kollarını sıva’ sloganlarını karşılıksız bırakmayan İmamoğlu, “Sevgili gençler unutmayın gençlere hakkını vermeyenleri, gençlere saygı duymayanları unutmayın. Bu ülkenin geleceğinde gençlerin yeri yoktur.Gençlerin özgürlük ve umutlarını ellerinden almaya çalışanların zamanı gelmiştir.Onlar burada kendi vatanlarında İstanbul’da kendi elleriyle hayatlarını kuracaklar. Kara bulutlar dağılacak gençlik kazanacak.Çünkü sevgili gençler ümitsizlik değil umut her zaman kazanır.Şikayet eden değil umuttur cesaret eden kazanır,cesaret eden kazanır.Yoluna koyan kazanır, cesaret eden kazanır. dur bekle. değil. Sevgili gençler unutmayın ki bir avuç insan değil, gençlik kazanıyor, millet kazanıyor”.

haber-iyidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu