Haber

İmamoğlu, İstanbul Kitap Fuarı’nı ziyaret etti

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, 39. TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nı ziyaret ederek söyleşiye katıldı.

Koronavirüs nedeniyle en son 2019 yılında düzenlenen TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 39. kez kitapseverlerin beğenisine açıldı. Fuarın ikinci gününde de yoğun ilgi gören fuara İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu eşiyle birlikte katıldı. İmamoğlu çifti kitap fuarında stantları gezdi. Fuara katılanlarla fotoğraf çektiren Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile yazar Yekta Kopan moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye katıldı.

Röportajda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir izleyicinin “Cumhurbaşkanımız olur musunuz?” sorusuna, “Allah bilir” yanıtını verdi. Röportajda yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 100. yılına çok iyi hazırlandıklarını belirten İmamoğlu, “Cumhuriyetin 100. yılını anlatan 15 ciltlik bir kitap geliyor. Yaklaşık 2,5 yıldır çalışıyoruz. Yine 2 ciltlik çok özel bir Lozan kitabı geliyor. Bu kitaplar 2023 yılında basılacak. “Cumhuriyetimizin 100. yılında İstanbullulara hediye edeceğimiz eserler olacak. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her köşesinde çocukların okuması için büyük çaba sarf ediyoruz.”

“ODA BAŞKANI TAKSİ SANATLARINI DEĞİL, PLAKALARIN İLGİNİ DÜŞÜNÜYOR.” İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. İBB Lideri İmamoğlu, taksi ihtiyacı konusunda kararlı olduklarını ifade ederek, “Bizim ısrarlarımıza rağmen doğruyu yaptılar. Son UKOME toplantısında taksilerin piyasaya çıkması konusunda olumlu oy kullandılar. İBB aslında bunu getirdi. Orada teklif var.Sonunda İstanbullular kazandı.Ancak bu yetmez, daha çok muhtaçlık var.İBB ve lideri olarak şunu söyleyeyim İstanbul’daki Taksiciler Odası Başkanı İstanbul’da halen direniş gösteriyor. taksi esnafının menfaatini ve ehliyetini değil, sadece taksi plakalarının menfaatini düşündüğü için bu iş.

Dilek İmamoğlu, fuarda İBB yayınlarının bulunduğu standı ziyaret ederek kitap imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu