Ekonomi

Jasper Therapeutics hisseleri Outperform notuyla yükseliyor

Pazartesi günü, bir biyoteknoloji firması olan Jasper Therapeutics (NASDAQ:JSPR), TD Cowen tarafından kapsamın başlatılmasıyla Outperform notu aldı. Olumlu görünümün odak noktası, Jasper’ın önde gelen varlığı olan ve zayıflatıcı bir cilt rahatsızlığı olan kronik ürtikerde (CU) önemli karşılanmamış ihtiyacı karşılamak için geliştirilen briquilimab.

Briquilimab, CU’nun birincil semptomları olan kaşıntılı kabartılar/kurdeşen ve anjiyoödemin ortaya çıkmasında rol oynayan mast hücrelerini tüketmek üzere tasarlanmış bir anti-c-KIT monoklonal antikorudur. CU, G6 ülkelerinde teşhis ve tedavi edilen yaklaşık 3,5 milyon kişi ile önemli bir hasta popülasyonunu etkilemektedir. CU için tedavi ortamı özellikle antihistaminiklere yanıt vermeyen hastalar için sınırlıdır ve bu oranın %40-50 civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Şu anda, kronik spontan ürtiker (CSU) için onaylanmış tek ikinci basamak biyolojik tedavi Roche/Novartis tarafından geliştirilen Xolair’dir (omalizumab). Bununla birlikte, Xolair hastaların yalnızca yarısı ila üçte ikisi için etkilidir ve kilit fikir lideri geri bildirimi ve pazar analizinde belirtildiği gibi nispeten düşük bir pazar penetrasyonuna sahiptir. Antihistaminikler dışında onaylanmış bir tedavinin bulunmadığı kronik indüklenebilir ürtiker (CIndU) için, hastalar semptomlarını yönetmek için genellikle tetikleyicilerden kaçınmak zorundadır.

Outperform derecelendirmesi, briquilimab’ın özellikle mevcut ilaçlarla rahatlama bulamayan hastalar için CU tedavisindeki bir boşluğu doldurma potansiyelini yansıtmaktadır. Jasper Therapeutics’in bu önemli karşılanmamış tıbbi ihtiyaç alanına odaklanması, CU’dan etkilenenler için önemli bir ilerlemeyi temsil edebilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu