Ekonomi

Kazanç görüşmesi: WillScot Mobile Mini, 2. çeyrekteki olumsuzluklara rağmen 2024’te rekor yolunda

Modüler alan ve taşınabilir depolama çözümlerinin lider sağlayıcısı WillScot Mobile Mini (WSC), şirket beklentilerine uygun ilk çeyrek kazançlarıyla 2024 yılına güçlü bir başlangıç yaptığını bildirdi. Şirket, 587 milyon dolar gelir ve 461 milyon dolar kiralama geliri dahil olmak üzere sağlam finansal sonuçlar açıkladı.

Düzeltilmiş FAVÖK 248 milyon dolar olarak gerçekleşti ve firma kiralama gelirlerinde %5’lik bir büyüme yaşadı. Ancak, düşük depolama hacimleri nedeniyle nakliye gelirlerinde düşüş görüldü. Buna rağmen WillScot Mobile Mini büyüme gidişatı konusunda iyimser ve bir yıl daha rekor finansal performans göstermeyi bekliyor.

Önemli Çıkarımlar

 • WillScot Mobile Mini, 2024 yılının ilk çeyreği için 587 milyon dolar gelir ve 461 milyon dolar kiralama geliri bildirdi.
 • Düzeltilmiş FAVÖK 248 milyon dolar olurken, kiralama gelirlerinde %5’lik bir artış kaydedildi.
 • Şirket, McGrath’ın satın alındığını ve anlaşmanın 2024’ün ikinci yarısında tamamlanmasının beklendiğini duyurdu.
 • Şirket, rota optimizasyonu ve lojistik yönetim araçlarını 2024 yılının 3. çeyreğine kadar uygulamaya koymayı planlıyor.
 • Serbest nakit akışı bir önceki yıla göre %40 arttı ve yatırılan sermaye getirisi %17’ye ulaştı.
 • Şirket, nakit akışlarının düşük değerlenmesini gerekçe göstererek Nisan ayında hisse geri alımlarına yeniden başladı.

Şirket Görünümü

 • WillScot Mobile Mini, her çeyrekte orta tek haneli sıralı gelir artışı bekleyerek 2024 yılı için görünümünü koruyor.
 • FAVÖK marjlarının 2. çeyrekte sabit kalması ancak 3. ve 4. çeyreklerde artması bekleniyor.
 • Öngörü aralığı değişmedi ve şirket bu aralıktaki herhangi bir sonucun rekor bir yılı temsil edeceğinden emin.

Ayıya Yönelik Önemli Noktalar

 • Düşük depolama hacimleri nedeniyle nakliye gelirlerinde düşüş yaşanmıştır.
 • Depolamaya kıyasla daha güçlü bir modüler aktivasyon karışımı nedeniyle kısa vadeli marj baskısı bekleniyor.

Yükselişte Öne Çıkanlar

 • Şirket, ABD’nin yeniden sanayileşmesi ve pazardaki konumu konusunda iyimser.
 • McGrath’ın satın alınmasının, 50 milyon dolarlık maliyet sinerjisiyle birlikte kazançlara ve serbest nakit akışına katkı sağlaması bekleniyor.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Kaçırılanlar

 • Şirket beklenenin altında aktivasyon ve depolama birimi iadesi ile karşı karşıya kaldı.

Soru ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • WillScot Mobile Mini, depolama hacmindeki büyümenin ve kamyon filosundan daha iyi yararlanmanın yılın ikinci yarısında marj iyileştirmeleri sağlamasını bekliyor.
 • Saha hizmeti ve sevkiyat platformunun entegrasyonu daha iyi verimlilik ve maliyet azaltımı sağlayacaktır.

WillScot Mobile Mini’nin 2024 yılının ilk çeyreği, elde edilen stratejik kilometre taşları ve beklenen orta tek haneli sıralı gelir artışı ile yıl için olumlu bir ton oluşturdu. Şirketin operasyonlarını entegre etmeye ve teknolojiden yararlanmaya odaklanması, verimlilik ve müşteri hizmetlerine olan bağlılığını göstermektedir. McGrath’ın satın alınması, sinerji ve büyüme için ek fırsatlar getirmeyi vaat eden önemli bir hamledir. WillScot Mobile Mini, şirketin nakit akışını yönetmeye ve kaldıraç kullanmaya yönelik proaktif yaklaşımıyla, beklenen 2. çeyrek rüzgarlarını atlatmaya ve rekor kıran bir başka yıla doğru ilerlemeye hazırlanıyor.

InvestingPro İçgörüleri

WillScot Mobile Mini (WSC), 2024 yılının ilk çeyreğinde kiralama gelirlerinde kayda değer bir artış ve stratejik satın almalar ve operasyonel verimliliğe güçlü bir odaklanma ile sağlam bir finansal performans sergiledi. InvestingPro verileri ve ipuçları, WSC’nin hisse senedini düşünen yatırımcılar için faydalı olabilecek şirketin mevcut değerlemesi ve piyasa performansı hakkında daha derin bir içgörü sağlar.

InvestingPro Verileri, 7,17 milyar $ piyasa değeri ve 15,78 F/K oranı ile şirketin kazançlarına göre makul bir fiyattan işlem gördüğünü göstermektedir. 2024’ün 1. çeyreği itibariyle son on iki aydaki Brüt Kar Marjı %55,63 gibi etkileyici bir orandır ve şirketin karlılığını sürdürme kabiliyetinin altını çizmektedir. Ayrıca, şirket son on iki ayda %5,74’lük bir gelir artışı yaşayarak makalede vurgulanan olumlu eğilimi teyit etmiştir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

InvestingPro İpuçları, WillScot Mobile Mini yönetiminin aktif olarak hisse geri alımlarına dahil olduğunu ortaya koyuyor, bu da şirketin değerine ve gelecekteki beklentilerine olan güvenlerini gösterebilir. Ayrıca, analistler şirketin bu yıl kârlı olacağını tahmin ederek makalede sunulan iyimser görünümü destekliyor.

Daha kapsamlı bir analizle ilgilenen yatırımcılar, https://www.investing.com/pro/WSC adresinden WillScot Mobile Mini için ek InvestingPro İpuçlarını keşfedebilirler. Şu anda, şirketin performansı ve potansiyel yatırım fırsatları hakkında değerli bilgiler sağlayabilecek birkaç ipucu daha mevcuttur. Bu bilgilere ve daha fazlasına erişmek için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirimden yararlanabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu