Haber

Konteyner kentler deprem sonrasına hazırlanıyor!

6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketleri olarak kayıtlara geçti. 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremde hayatta kalanlar için çalışmalar sürüyor.

AdıyamanKonteyner kent için çalışmalar başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 10 ili etkileyen depremlerin ardından yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Kentlerin normal yaşamına döndürülmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Karaismailoğlu, elektrik, su gibi temel ihtiyaçların karşılanmaya başladığını anlattı.

Adıyaman Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Türkiye’de yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Bakan Karaismailoğlu, depremzedelerin barınma ihtiyaçlarına ilişkin de değerli açıklamalarda bulundu. Depremzedeler için çadırların kurulduğunu belirten Karaismailoğlu, yakın gelecekte konteyner kentlerin kurulacağını bildirdi.

Depremrapor: Ölen, yaralanan, kurtarılan, çalışan ve yıkılan bina sayısı [Güncellendi]

Karaismailoğlu, konteyner kentler için çalışmaların başladığını ve Adıyaman’a ilk konteynerlerin gelmeye başladığını bildirdi. Depremzedeler kalıcı konutlarına taşınana kadar ev sahibi olacak bu konteyner kentlerin yerleri belirlenirken altyapı çalışmalarına da başlandı.

Hava şartlarına karşı çadırlara göre çok daha dayanıklı olan konteyner evler, depremzedeler için büyük değer taşıyor. Depremde evini kaybeden vatandaşlarımız bir nebze de olsa daha konforlu bir bölgede yaşama imkanına sahip olacak. Depremzedelerin 1 yıl içerisinde kalıcı konutlarına yerleştirilmesi planlanıyor.

Deprem öncesi ve sonrası yapılması gerekenler:

Deprem için şu ayarları yapın:

Depremde bu şekilde yardımcı olabiliriz.

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

haber-aricak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu