Haber

Köpek Felçten Kurtuldu, Diğer Engelli Köpeklerin Arasına Katıldı

Kocaeli’de geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan ve bazı veteriner hekimlerin “Yürüyemiyor” dediği köpek, Ankara’da 1,5 ay süren fizik tedavinin ardından ayağa kalktı. Tedavi ettiği köpeği de bahçesine beslediği diğer engelli köpeklerin arasına yerleştiren Ömer Ayhan, “Bu köpek gibi felçten kurtulan 4 köpeğim var. Hepsine binlerce TL harcandı. Hiçbiri ölümle karşı karşıya kalmadı ve hepsi yürüyor.”

Güvenlik görevlisi Ömer Ayhan, yaklaşık 1,5 ay önce yolda aracın çarpması sonucu yaralanan bir köpek gördü. Yaralı hayvanın yardımına Ayhan koştu ve kendi imkanlarıyla veteriner kliniğine götürdü. Klinikte tedavi altına alınan köpeğin yapılan muayenesinde yürüyemediği belirlendi. Pes etmeyen Ayhan, köpeği Ankara’daki bir kliniğe götürdü. Ayhan, burada yapılan incelemede hayvanın omuriliğinin hasar gördüğünü öğrendi. Tekrar tedavi altına alınan köpek, fizik tedaviyle ayağa kalkmayı başardı. Köpeğin tedavi masrafları da Ömer Ayhan tarafından karşılandı. Hayvanın tedavi masrafının ise 23 bin TL olduğu öğrenildi. İlk bulunduğunda oldukça zayıf olan köpek, düzenli beslenmeyle kilo almaya başladı.

Bakıma muhtaç hayvanların kahramanı oldu

Hayvanlara olan sevgisiyle tanınan Ömer Ayhan; Hasta, felçli, kanserli ve bakıma muhtaç kedi ve köpeklerle ilgileniyor ve tüm zamanını onlara ayırıyor. Maaşını hayvanlara harcayan, zaman zaman hayvanseverlerden destek alan, parası yetmeyince kredi çekerek borçlanan Ayhan, aynı zamanda bahçesindeki 13 engelli köpeğe de bakıyor.

“10 yıldır yüzlerce kedi ve köpeği tedavi edip sahiplendim”

Yaklaşık 10 yıldır sahipsiz hayvanlarla ilgilendiğini belirten Ömer Ayhan, “Engelli, hasta, insanlara ihtiyaç duyan kedi ve köpeklerle ilgileniyorum. Şu anda 13 engelli köpeğim var ve onlarla ilgileniyorum. Tedavi ettim. 10 yıldır yüzlerce kedi ve köpek sahiplendim. Hayvanların bakımını genellikle kendi imkanlarımla yapıyorum. “Çıkmaza düştüğümde sosyal medya üzerinden gönüllü hayvanseverlerden destek istiyorum. Hayvanların tedavi edilmesi için bugüne kadar yüzbinlerce TL harcadım” dedi.

“Veterinerler ‘Yürüyemiyor’ dedi”

Son bulduğu köpeğe araç çarptığını belirten Ayhan, “Çok zayıftı ve yürüyemiyordu. Veterinere götürdüm. Kocaeli’de MR cihazı olmadığı için veterinerler ‘Yürüyemiyor’ dediler. Çektirdikleri röntgenlerle ancak Ankara’da çekilen MR sonucu çare olabileceği söylendi.Ankara’daki veterinerler köpeğin omuriliğinin hasar gördüğünü söyledi.1.5 ay sonra köpeğimiz ayağa kalktı. fizik tedavi ve ilaç tedavisi. Bu köpek gibi felçten kurtulan 4 köpeğim var. Hepsine binlerce TL harcandı. Hiçbiri ölümle karşılaşmadı ve hepsi yürüyor. 1.5 ayda bu köpeğime 23 bine mal oldu. TL “Ben yaptım. 20 bin TL ödedim” dedi.

“Tedavi bir telefon kadar yakın”

Vatandaşlara seslenen Ömer Ayhan, “Çaresiz hayvanlara çare olmalıyız. İnsanlara tavsiyem kedi, köpek veya yabani hayvanlara araçlarıyla çarptıklarında onları orada bırakmamaları. Hızlı bir şekilde belediyeyi veya aradıkları kişiyi arayabilirler. Kimin istekli olduğunu bilin ve veterinere götürün. Orada ölmelerine izin vermeyin. Tedavi bir telefon kadar yakınınızda.” “Para harcamaktan kaçınmasınlar. Bizim nasıl canımız varsa onların da canı var” dedi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu