Ekonomi

Musk: Kullanılmayan 1,5 milyar Twitter hesabı silinecek

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını boşaltmaya başlayacaklarını Twitter üzerinden duyurdu.

Musk, art arda yaptığı paylaşımlarla Twitter için yeni planlarını duyurdu.

“Twitter yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını boşaltmaya başlayacak” diyen Musk, silinecek isimlerin yıllardır girilip tweet atılmayan hesaplar olduğunu da sözlerine ekledi.

Twitter’ın kullanıcıların gerçek hesap durumunu gösterecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştığı bilgisini de paylaşan Musk, “Böylece gizli hesap kısıtlaması yapılıyor. altındaKarşı olup olmadığınızı, neden ve nasıl karşı çıkacağınızı net bir şekilde bileceksiniz.

Twitter çalışanları kara liste oluşturdu

Öte yandan Musk, “Twitter Dosyaları, İkinci Bölüm!” başlığıyla yeni bir açıklama yaptı.

Özgeçmişinin “Özgür Basın”ın kurucu editörü olduğu belirtilen Bari Weiss isimli hesaptan yapılan twit dizisinde, eski yönetime bağlı Twitter çalışanlarından oluşan ekiplerin kara liste oluşturduğu belirtildi.

Söz konusu listeler tarafından beğenilmeyen tweetlerin trend olmasının engellendiği, listede yer alan tüm hesapların ve hatta trend olan konuların görünürlüğünün aktif olarak sınırlandırıldığı kaydedildi.

Paylaşılan 30 tweet’lik seride iddialara örnekler verilirken, eski yönetimin tüm bu süreçte aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu kullanıcılara herhangi bir uyarıda bulunmadığı, tüm bunları gizlice yaptığı iddia edildi. .

Musk, 3 Aralık’ta “Twitter Dosyaları” başlığıyla yaptığı ilk paylaşımında, şirketin eski yönetiminin 2020 başkanlık seçimleri öncesi ABD Lideri Joe Biden’ın ekibinin talebi üzerine Biden’ın oğlu Hunter Biden ile ilgili haberleri sansürlediğine dair belgeleri ifşa etti. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu