Yaşam

prof. Dr. Naci Görür’den Olası İzmir Deprem Tahmini

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından her gün adını andığımız deprem bilim insanı. prof. Dr. Naci Görürkatıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 2020 yılında 100’den fazla vatandaşımızı kaybettiğimizi görüyor. izmir içinyeni tahminlerde bulundu.

Naci Görür’den açıklamalar hem umut verici hem de endişe verici olduğunu söylemeliyim. Çünkü bilim adamı, 6.0 civarında depremlerin İzmir için çok muhtemel olduğunu söylüyor. Bununla; Naci Görür’e göre 7.0 ve üzeri depremİzmir için nadir bir ihtimal.

Naci Görür’ün İzmir ile ilgili açıklaması şöyle:

İzmir depremleri genel olarak 6.0’lar . Yani 6.6, 6.2 ve altı olabilir. Tarihsel dönemlerde büyük depremler vaaz edilmiştir ama bunun İzmir Yarımadası’nda olduğunu sanmıyorum. Çünkü İzmir’de şanssızlık var. Ege Denizi’nde bir sarsıntı olsa bile bunun İzmir’e maliyeti olur. Bakın Sisam’da deprem oldu, 6.8’lik Yunanistan’da oldu, biz İzmir depremi diye biliyoruz. Benim inancım, İzmir’in büyük olasılıkla 6.0’larda olacağı yönünde. Yani İzmir’de 7.0’ın üzerinde bir deprem olacağını tahmin ediyorum. nadir olabilir . İzmir Fayı’na bağlı olarak çalışır.

Naci Görür’ün yaptığı açıklamaya paralel olarak biz de hatırlatan hadi yapalım İzmir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde hızlı tarama testleri için bir adım attı. Bu adım kapsamında dileyen tüm vatandaşlar oturdukları binanın sağlam olup olmadığını kontrol edecek. ücretsiz olarak test edilebilir . Daha fazla bilgi için Buradahaberimize göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu