Haber

Rusya Dışişleri: İsrail’in Gazze’ye nükleer saldırı olasılığı birçok soruyu gündeme getiriyor

İsrail Miras Bakanı Amihai Eliyahu Gazze Şeridi’ne nükleer bomba atılıp atılmayacağı sorulduğunda ise ‘bu bir olasılık’ demişti. İsrailli yetkilinin sözlerine yorum yapan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zakharovaifadelerin dünya çapında büyük bir tepkiye neden olduğunu belirterek, ” Pek çok soruyu gündeme getirdi. Birinci soru: Kurum Demiryolunun nükleer silahları var Öyle olduğuna dair resmi bir açıklama mı duyuyoruz? Buna göre herkesin aklına gelen bir sonraki soru şudur: Uluslararası kuruluşlar nerede?, Uluslararası Atom EnerjisiKurum nerede, denetçiler nerede?” söz konusu.

Zaharovaİsrailli yetkililerin bu tür açıklamalarının, ülkenin Orta Doğu’da nükleer silahlardan arındırılmış bir bölge oluşturulmasına karşı çıkmasının gerçek nedenlerine ışık tuttuğunu da belirtti. ZaharovaAçıklamasında, İsrail’de nükleer silahların ortaya çıkmasında ABD’nin her türlü katkıyı sağladığını belirtti. İsrail’e tam destek sağladığını belirten, ” Bu program varsa ve mevcutsa testler nerede ve hangi test alanlarında yapıldı? Açıkçası bu bölgede değil, peki o zaman nerede? Peki tüm bunların arkasında ABD yok mu?” sorusunu yöneltti..

İsrail Miras Bakanı Amihai Eliyahu, abluka edilen Gazze şeridine bir nükleer bomba düşürmenin olasılıklardan biri olduğunu ve sözlerini ile sonuçlandırdığını ifadesinden uzaklaştı ‘ bu mecazi‘ o önerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu