Haber

TEM’in Gebze güzergâhı yeşile bürünüyor

Çevre konusunda hassas çalışmalara imza atan Büyükşehir, TEM Otoyolu Gebze güzergâhında kenar kısımları ağaçlandırıyor

Bir müddet evvel hizmete sunduğu ‘Gebze TEM Otoyolu Köprüleri Bağlantı Yolları 1. Etap Projesi’ ile Gebze trafiğine nefes aldıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, artık de TEM Otoyolu Gebze güzergâhını ağaçlandırma çalışmalarına başladı. Büyükşehir’in daha yeşil bir Kocaeli ismine başlattığı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Gebze TEM Otoyolu yan yollar ile ilişki yollarının kenarları yeşile bürünecek.

72 BİN METREKARE ALANDA YAPILIYOR

Çevre konusunda hassas çalışmalara imza atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, TEM Otoyolu kenarlarını ağaçlandırma projesini sürdürüyor. Bu bağlamda yürütülen ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları Büyükşehir’in bir mühlet evvel üretimini tamamlayıp hizmete sunduğu Gebze TEM Otoyolu Köprüleri İrtibat Yolları güzergâhında başladı. Buna nazaran takımlar, 72 bin metrekare ve 5 etaptan oluşan ağaçlandırma seferberliğinde 150 kamyon toprak seriminin yapıldığı 1. ve 2. etapta yaklaşık 23 bin metrekare alanda ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdi.

BİN 49 AĞAÇ DİKİLDİ

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda TEM Otoyolu Gebze güzergâhı kenarlarına 835 adet Toros Sediri, 37 adet Dişbudak, 67 adet Süs Elması ve 110 adet Şeker Akçaağaç olmak üzere toplam bin 49 adet ağaç dikilerek, otoyolun etrafı yeşile büründürüldü.

ÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

TEM Otoyolu’nun Gebze geçişi ağaçlandırma çalışmaları ile yeşil bir jenerasyona dönüşecek. Büyükşehir, dikilen ağaçların yaz döneminde kurumaması için sulama çizgisi döşemesi yaptı. Bu kapsamda TEM Otoyolu Gebze güzergâhı kenarına 5 bin metre sulama sınırı döşeyen Büyükşehir grupları yakın bir vakitte bölgede çimlendirme çalışmalarına başlayacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu