Haber

Tunus Halk Meclisi’nin İsrail ile normalleşmeyi suç sayan yasaya ilişkin oturumunun ertelenmesi protesto edildi

Tunus Halk Meclisi’nin İsrail ile normalleşmeyi kabahat haline getiren yasaya ilişkin oturumunun ertelenmesi protesto edildi.

Tunus Boykotu ve Siyonist Yapıyla Normalleşme Girişiminin sosyal medya çağrısıyla Halk Meclisi önünde toplanan aktivistler, İsrail ile normalleşmeyi öngören yasa oturumunun ertelenmesine tepki gösterdi. Bugün parlamentoda, ileri bir tarihe.

Filistin ve Tunus bayrakları taşıyan göstericiler, “Siyonistlerle normalleşmeye hayır”, “İsrail ile normalleşme suç sayılmalı” ve “Eğer samimiyseniz normalleşme yasasını onaylarsınız” sloganları attı.

Tunus Parlamentosu, İsrail ile normalleşmeyi suç sayan yasa tasarısını görüşmek üzere toplandı.

Tunus Parlamentosu, İsrail ile normalleşme hatasına düşenlerin 2 ila 5 yıl hapis ve 10 bin ila 100 bin Tunus dinarı (3200-32000 dolar) arasında para cezasına çarptırılmasını öngören yasayı görüşmek üzere 17 Ekim’de olağanüstü toplandı. ), İsrail ile normalleşmeyi kabahat haline getiren yasa tasarısı ile karşılaştırıldığında.

Tunus Halk Meclisi’nin sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, Meclis Başkanı İbrahim Buderbale’nin daveti üzerine, İsrail ile normalleşmeyi bir çözüm yolu olarak gören yasa tasarısının gönderilmesine karar verildiği belirtildi. kabahat derhal değerlendirilmek üzere TBMM Hak ve Özgürlükler Komisyonu’na sunulur.

Açıklamada, “Filistin’deki gelişmelerin ardından gerçekleştirilen olağanüstü Genel Kurul toplantısında 97 milletvekilinin, İsrail ile normalleşmeyi suç sayan tasarının acilen görüşülmesi için imza attığı” açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu