Haber

Venedik’te turistlere yeni kural: Bunu yapanlar şehre girebilecek!

Avrupa’nın en çok turist alan şehirlerinden biri olan Venedik’te turist yoğunluğunu azaltmak için 14 yaş üstü kişilerin günlük 5 euro ödeyip rezervasyon yaptırması gerekiyor.

İtalya’nın turistlerin en uğrak noktalarından biri olan Venedik’te yoğunluğu kontrol altına almak için günlük ödeme yapılması planlanıyor. Artık planlama aşamasındaki uygulamanın yürürlüğe girmesiyle birlikte Venedik’i ziyaret edecek 14 yaş üstü turistler günlük 5 euro ödeyecek ve şehre girmeden önce rezervasyon yaptırmaları gerekecek. Belediye Meclis Üyesi Simone Venturini, uygulamanın gelecek yıl turistlerin yoğun olduğu dönemde test edilebileceğini belirtti. “Venedik, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alıyor ve aşırı turizmden sıkıntı çekiyor. Amaç turistlere yoğun günlerde seçenek sunmaktır. Bunu denemek, gerekirse uygulamak istiyoruz. “Bir 40 yıl daha neyin en iyi olduğunu tartışmak istemiyoruz.”söz konusu.

İtalyan Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün verilerine göre 7,6 kilometrekarelik kent, 2019’da 13 milyon turisti ağırladı. UNESCO bu yılın başlarında Venedik’in dünya mirasları listesine eklenmesi gerektiğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu