Haber

Zelenskiy, Savunma Bakanı olarak bir Türk’ü atadı

Kırım Türkü Rüstem Umerov, Ukrayna’nın yeni Savunma Bakanı oldu.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, Savunma Bakanı Reznikov’un görevden alınacağını, Ukrayna Varlık Fonu Başkanı Kırım Tatar Türkü Rüstem Umerov’un ise yeni Savunma Bakanı olacağını açıkladı.

İkinci yılına yaklaşan Rusya-Ukrayna savaşında yeni bir gelişme yaşandı. Savunma Bakanı Oleksii Reznikov görevden alındı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, Bakan Oleksii Reznikov’un yerine Rüstem Umerov’un atandığını duyurdu.

Ukrayna Varlık Fonu Başkanı Umerov, Ukrayna parlamentosunda Türkiye Dostluk Grubu’nun başkanıydı. Ayrıca tahıl koridoru anlaşması müzakerelerinde de yer aldı.

Atamanın önümüzdeki günlerde Ukrayna Parlamentosu’nda oylanması bekleniyor. Görev değişikliği, Ukrayna’nın 2014 yılında ilhak edilen Kırım’a yönelik saldırılarını artırdığı bir dönemde gerçekleşti.

Görevden alınan Reznikov, savaşın çıkmasıyla birlikte ülkeye milyarlarca dolarlık dış askeri yardım getirmeye çalıştı. Zaman zaman yolsuzluk skandallarıyla gündeme gelen Ukrayna ordusunda bakan değişikliği bir süredir bekleniyordu.

Gelen Haberin Detayları…

En son gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza indirin. (iOS, Android)Twitter’da kurabilir @Haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu