İş

Arena Group, yeniden yapılanma kapsamında iş gücünü azaltacağını duyurdu

NEW YORK – Bir teknoloji platformu ve medya şirketi olan Arena Group (NYSE American: AREN), 100’den fazla çalışanını işten çıkararak iş gücünde önemli bir azalma olduğunu duyurdu. Hareket, şirketin iş modelini kolaylaştırmaya yönelik daha geniş bir çabanın parçası olarak geliyor. Şirket, önemli borçlar ve son dönemdeki temerrütler nedeniyle mali zorluklarla karşı karşıyaydı.

İşten çıkarmalar, Simplify Inventions, LLC’nin bir yan kuruluşu olan Bridge Media Networks, LLC ile müzakerelerin ortasında olan şirket için dönüştürücü bir değişimin gerekli bir adımı olarak tanımlandı. Bu tartışmalar, Bridge Media’nın önemli bir yatırımını içeren ve anlaşmanın 2024’ün başlarında tamamlanması hedeflenen potansiyel bir işlemin parçası.

The Arena Group’a İş Dönüşümü Lideri olarak atanan FTI Consulting’den Jason Frankl, “Şu anki odak noktam, değer verdiğimiz markaları geliştirmek ve büyütmek için gerekli finansal istikrarı sağlayarak işbirliği içinde büyüme odaklı bir medya şirketi tasarlamaktır” dedi. İşten çıkarmaların zorluğunu kabul ederken, şirketin gelecek planları konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Arena Group, aralarında Sports Illustrated, TheStreet, Parade, Men’s Journal ve HubPages’in de bulunduğu 265’ten fazla markadan oluşan bir portföyü yönetmektedir. Şirketin platformu aylık 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşıyor.

Bu haber, medya sektörünün önemli değişimler yaşadığı ve birçok şirketin gelişen tüketici alışkanlıkları ve dijital dönüşüm karşısında iş stratejilerini yeniden değerlendirdiği bir dönemde geldi.

Bu makalede yer alan bilgiler The Arena Group’un basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu