Yaşam

Atiye dizisi setinde yaşanan ölüm davasında yapımcıya hapis cezası, sanat yönetmeni ise beraat etti

Ressam Hasan Karatay’ın Atiye dizisi setinde ölümüyle ilgili davada yapımcı Onur Güvenatam’a “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan verilen 2 yıl 6 ay hapis cezası 54 bin 600 lira para cezasına çevrildi, sanat yönetmeni Deniz Kobanbay ise beraat etti.

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Güvenatam ve avukatı katılırken, sanık Kobanbay’ı ise avukatı Süreyya Yiğitbaşı temsil etti.

Duruşmada savunmasını yapan Güvenatam, dizinin setindeki dekorasyon ve boyama işleriyle hiçbir ilgisinin olmadığını, görevinin dizinin yapımını sağlamak olduğunu ileri sürdü.

Yaşanan kazada hiçbir kusurunun olmadığını belirten Güvenatam, “Sette neyin, nasıl yapılacağına Deniz Kobanbay karar veriyor. Benim işim senaristler ve yönetmenlerle. Onların işlerini nasıl yaptıklarından ben sorumluyum. Beraatımı talep ediyorum.” dedi.

Sanık Güvenatam’ı “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, bu cezanın 54 bin 600 lira para cezasına çevrilmesine karar verdi.

Sanık Kobanbay’ın “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan beraatına karar verildi.

görüşten

Görüşte, sanık Onur Güvenatam’ın OGM Pictures şirketinin sahibi olduğu, Deniz Kobanbay’ın ise film setinde sanat yönetmeni olarak çalıştığı bildirildi.

Olay tarihinde, Hasan Karatay’ın 5 Nisan 2019’da Beyoğlu’nda sette resim yaparken üzerinde bulunduğu merdivenden düşerek kafasını beton zemine çarparak hayatını kaybettiği belirtildi. kaldırıldığı hastane. Raporlarda olay iş kazası olarak aktarıldı.

Görüşte, Güvenatam’ın almadığı tedbirlerin değerli olduğu, dolayısıyla olayda taksirli olduğu belirtilerek, “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istenerek, sanığın beraatine karar verildi. Diğer sanık Kobanbay’ın ise olaydaki kusuru tespit edilemediği için istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu