Ekonomi

Balıkçılara ekipman desteği

MERSİN (İGFA) – Akdeniz ilçesindeki Karaduvar Balıkçı Barınağı’nda düzenlenen törende Lider Seçer’in yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Koral Ömür, Parti Meclis Üyesi Emre Yılmaz, Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Talat Dinçer ve Hasan Ufuk Çakır, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Hamit İzol, Akdeniz Ziraat Odası Lideri Musa Yılmaz, kooperatif, dernek ve oda temsilcileri, mahalle muhtarları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve balıkçılar katıldı.

Seçer: “Karaduvar; “Mersin’in en önemli sahil kentlerinden biridir.”

Törende konuşan Başkan Seçer, Karaduvar’ın Mersin’in en değerli sahil kentlerinden biri olduğunu söyleyerek, Karaduvar’a verdikleri önemi Büyükşehir Belediyesi’nin başlatacağı çalışmalarla ortaya koyacaklarını kaydetti. Seçer, “Burayı önemsediğimi bilmeni isterim. Karaduvar; “Mersin’in en önemli sahil kentlerinden biridir.”söz konusu.

Seçer, bölgenin uzun yıllardır çözülemeyen imar planı sorununu ele alarak sorunu ortadan kaldırdıklarını belirtti. “Başkanınız bunu anladı. Gelip bu işin sorumluluğunu üstlendi ve Karaduvar’ın da içinde bulunduğu Akdeniz ilçesinin ilk etap planlama çalışmalarını tamamladı. İmar, vereceğimiz hizmetlerin temeli ve vazgeçilmez parçasıdır. Gelişme olmazsa size yol açamam, bina, kanalizasyon, içme suyu şebekesi yapamam. Burada hiçbir kurum faaliyet gösteremez. Vatandaş olarak yatırım yapamazsınız. En önemli sorun çözüldü. Bundan sonra gerisi çözülür. “Merak etme”Sanki konuşuyordu.

“Güzel bir turizm kenti olabilir burası”

Lider Seçer, İtibar Caddesi Projesi’ne Karaduvar’da başlayacaklarının müjdesini verdi. “Karaduvar tarım kentiydi, yok oldu. Burası bir balıkçı kasabasıydı ve eğer dikkat etmezsek yok olmak üzere. Denizden yakalanan balıkların balıkçılara pazarlanması burada gelir elde etmek için yeterli olmayacaktır. Balıkçılıkla ilgili ek işler olmalı. Burası güzel bir turizm kasabası olabilir. Burada pekâlâ lokantalar, kafeler, ikramlık satan işyerleri olabilir. İlgi olursa ve vatandaşı buraya çekebilirsek esnaf daha çok olur. Ama buraya gelip bu yatırımı yapmalarının nedeni bir cazibe olsa gerek. Buradaki sokaklar temiz olmalı. Bir sistem, bir düzen olmalı. Bunları düşündük ve çok güzel bir proje üzerinde çalıştık. Bunlar küçük görevler değil. Önümüzdeki günlerde merkezinizden, en yoğun yerden bu çalışmalara başlayacağız. Sokaklarınızı D-400’e kadar tertemiz hale getireceğiz. “Biz belediye olarak buradaki bina kaplamasını bedelini ödeyerek yapacağız.”dedi.

“Defterimizde ayrımcılık yoktur”

Seçer, Mersin’in her kesimine ayrım gözetmeksizin hizmet verdiklerini belirtti. “Kimse; ‘Hizmet alırken ayrımcılığa uğruyoruz. ‘CHP’li olmadığımız için hizmet alamıyoruz’ diyemez. ‘Adalet, adalet’ diye bağıran bir partinin mensupları olarak asla haksızlık yapmayız. Acı çekiyorsak, ‘Devlet adil olsun’ diyoruz. Her şey siyaset, ideoloji, din, inanç, mezhep, mezhep değildir. Biz buna inanan bir kültürden geliyoruz. “Bizim defterimizde ayrımcılık yoktur.”İfadelerini kullandı.

“Bölgemize zarar verecek hiçbir yatırıma asla izin vermeyeceğiz.”

Seçer, konuşmasında geçtiğimiz yıllarda Karaduvar’da kurulması planlanan polipropilen tesisiyle ilgili yaptıkları çalışmalara değinerek, Büyükşehir Belediyesi olarak açtıkları davanın geri çekilmesi sonrasında alınan yanlış kararın hatırlatıldığını hatırlattı. Seçer, “Orada davayı açan Vaha Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi’dir. Baro, Mühendisler Odası ve sivil toplum kuruluşları bu olaya müdahale etti. Ancak bir kamu kurumu olarak tüzel kişiliğe sahip olan Büyükşehir Belediyesi’nin bu işin içinde olması çok farklı bir durum ve o karar yanlış bir karardı. Geri kalanı geri alındı. Artık o haliyle duruyor, Özel Sanayi Bölgesi ilan edildi. Bundan sonraki sürece bakıp onu takip edeceğiz. “Bölgemize zarar verecek hiçbir yatırıma asla izin vermeyeceğiz.”söz konusu.

“Alacağımız kararlar Mersin halkının bizden almamızı istediği kararlardır.”

Seçer, yerel seçimlerde vatandaşların haklarını koruyacak ve onları iktidara getirecek kişileri seçtiğini söyledi. “Biz senin için buradayız. Haklarınızı korumak için bizi burada seçtiniz. Bana çok kutsal ve değerli bir emanet verdin. Bunun kıymetini biliyoruz. Kimse endişelenmesin. Görevde olduğumuz sürece alacağımız kararların Mersin halkının bizden istediği kararlar olduğunu herkes bilmelidir. “Hiçbir güç bizi etkileyemez.”dedi.

kofcaz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu