Teknoloji

Elon Musk’ın sıra dışı projesi Neuralink ciddi suçlamalarla karşı karşıya

İddialara göre Elon Musk’ın şirketi Neuralink, ölümcül patojenlerle kaplı beyin implantları kullanıyor. Bu çiplerin insanlara nakledilmesi durumunda ciddi hastalıklara neden olabileceği söyleniyor.

İddialar, şu anda ABD Ulaştırma Bakanlığı’na (USDoT) sunulan e-postalardan ve belgelerden geliyor ve PCRM’nin çiplerin inançsız bir biçimde paketlendiğini ve taşındığını gösterdiğini gösteriyor.

Bir USDoT sözcüsü yaptığı açıklamada, ” Neuralink’in federal düzenlemelere tam olarak uymasını ve çalışanlarını ve halkı potansiyel olarak tehlikeli patojenlerden korumasını sağlamak için bir araştırma yürütüyoruz.” söz konusu.

  • Neuralink Projesi nedir? Elon Musk’ın Soru-Cevap özellikli yeni projesi

Neuralink paketleri “tehlikeli” olarak etiketlense de, PCRM’ler gönderilmeden önce mühürlenmez veya dezenfekte edilmez. bunun test maymunlarından hastalık bulaşmasına izin verdiğini savunuyor.Hayvandan insana bulaşmanın neden olduğu bir pandeminin ardından, böyle bir ihlal büyük bir sorun olabilir.

Bir UC Davis çalışanı, Neuralink’e gönderdiği bir mesajda, ” İmplante nöral cihazın donanım bileşenleri, üretim sahasından ayrılmadan önce kapatılmadığı ve dezenfekte edilmediği için bu, cihazla temas edebilecek herkes için tehlike oluşturur.” o yazdı.

Antibiyotiklere dirençli kayıtlar StafilokokVe uçuk B Virüs de dahil olmak üzere çok sayıda önemli patojenin standart dekontaminasyon protokolleri uygulanmadan bulaştığını gösterdiği ileri sürülüyor. Neuralink bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu