Haber

Eskişehir Deprem Bölgesi mi? Eskişehir’de deprem riski var mı? Eskişehir’de deprem olur mu?

Eskişehir Sarsıntı Bölgesi? Sorusu sarsıntıların ardından merak ediliyor ve araştırılıyor. Yetkililer tarafından yapılan bilimsel açıklamalar vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve bu nedenle arama motorlarında sorgulanıyor. Peki Eskişehir Deprem Bölgesi? Eskişehir’de deprem riski var mı? Eskişehir’de sarsıntı olacak mı?

ESKİŞEHİR ZELZELE BÖLGESİ Mİ?

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Sarsıntı Danışma Kurulu, Fay Üzerinde Yaşayan Şehirlerimiz: Eskişehir Raporu” tarafından hazırlanan bilgilendirme raporu ilgili kişi ve kurumlarla paylaşıldı.

Rapora göre Eskişehir, jeolojik olarak sıradan fayların aktif olduğu Batı Anadolu ile doğrultu atımlı fayların aktif olduğu Kuzey Anadolu Fay kuşağının ortasında bir coğrafyada yer alıyor. Buna göre Eskişehir sarsıntı bölgesinde yer almaktadır.

İl merkezini oluşturan Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinin yanı sıra İnönü ilçe merkezi ve Eskişehir’e bağlı eski kasaba/köy statüsündeki 17 mahalle doğrudan fay zonu üzerinde oturuyor. Porsuk, Keskin ve Gökçekaya barajları, baraj ekseni fay zonu üzerinde veya yakınında yer almaktadır. Buna göre Eskişehir’de sarsıntı riski var.

bulancakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu