Haber

Sıcaktan bunalan sevimli dostlara buzlu meyve ikramı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nın sempatik sakinleri, bunaltıcı yaz sıcağında buzlu meyve kokteylleri ve fıskiyelerle serinliyor. Hayvanlar sıcak havalardan olumsuz etkilenmesinler diye enerji deposu olan buzlu meyvelerle beslenirler.

Geniş doğal yaşam alanlarına sahip Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nda 127 türde 1.400’den fazla hayvan, Antalya’da hava sıcaklığından olumsuz etkilenmemeleri için özel olarak soğutuluyor.

SIKMA VE BUZ İLE MEYVE SOĞUTMA

Antalya’yı etkisi altına alan sıcak hava dalgası hayvanları da zor durumda bırakıyor. Doğal Yaşam Parkı’ndaki görevliler, hayvanları sıcaktan korumak için büyük çaba harcıyor. Sıcaktan bunalan hayvanlar, özel olarak hazırlanmış buz kalıplarında meyve kokteylleri ile besleniyor. Doğal Yaşam Parkı sakinlerinden lemur, eşek, at, zebra, deve ve maymunlar karpuz, kiraz, üzüm, elma gibi meyvelerden oluşan buzlu kokteyllerini yiyerek serinliyor. Doğal Yaşam Parkı’nda ısının yanı sıra fıskiye sistemi, havuzlar ve kafeslere yerleştirilmiş koyu gölgeli alanlar ile hayvanlar serinliyor.

SEVİMLİ ARKADAŞLAR İÇİN YAZ DİYETİ

Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, bu yaz hayvanların refahı ve sağlığı için her türlü imkanı sağladıklarını belirterek, “Özellikle sıcağa duyarlı ırklar için önlemlerimizi aldık. Yaz aylarında hayvanlar için düşük kalorili meyvelerden oluşan özel beslenme diyetleri uyguluyoruz. Sempatik dostlarımızı serinletmek için karpuz, muz, şeftali, elma ve üzüm gibi farklı meyvelerle buz kalıplarında meyve kokteylleri sunuyoruz. Açlıkla yemek yiyorlar. Ayrıca sıcaktan bunalan hayvanları sprinkler sistemi ile ıslatıp soğumasını sağlıyoruz. Örneğin alageyik çeşme başında serinlemeyi ve çamur banyosu yapmayı sever. Boz ayımız Bozo’daki havuzda yüzerek serinliyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu